O nás

Historie

Těleso, ze kterého prapůvodně Intonic pochází a v roce 2013 vznikl z jeho členů, je pražský neoficiální matfyzácký sbor Sebranka.

Bylo nás 5 (Miloš, Vojta, Hanka, Janča a Milošova ségra Anička), byli jsme nadšení a horliví, uspořádali jsme několik koncertů pro spolužáky a spoluzpěváky z jiných těles a Intonic se pomalu rozjížděl. Po roce Janču vystřídala Kate a Intonic jel dál.

Pak na Zpěvomatu (což je hudební akce, kterou v Praze na začátku každého školního roku pořádá Hlasohled) potkali Miloš a Vojta Josého, tenkrát ještě Pepu. Padli si do noty a de facto „hledali jeden druhého“, a tak se Pepa stal novým Intoničím barytonem – pod podmínkou, že se z něj stane José.

Po nějaké době se Anička vydala do světa, a protože v pěti to nebylo ono, začali jsme se intenzivně poohlížet po nové sopránce. Na konci ledna 2016 se tak naše duha rozrostla o žlutou Terku.

No a tak vznikla finální sestava, ve které je Intonic teď: Vojta (bas), José (baryton), Miloš (tenor), Hanka (alt), Kate (mezzosoprán) a Terka (soprán).

Současnost

Na kontě máme řadu koncertů po ČR i ocenění ze sborových festivalů – v roce 2015 jsme se stali absolutním vítězem na sborovém festivalu Jirkovský písňovar. Díky tomu jsme si pak v pražském Jazz Docku zazpívali s vokální skupinou Skety. Zpíváme, kde se dá, v Praze i mimo ni a jezdíme samozřejmě i na soustředění. Snažíme se na sobě neustále pracovat (na podzim 2016 jsme se např. zúčastnili workshopů na Prague A Cappella Festivalu).

V roce 2017 jsme zvěčnili kus naší práce na naše první CD V kostce.